Recep Minga’nın “İkinci Nokta” isimli Hat (Kufi) sergisi 1 – 15 Şubat 2019 tarihinde Ankara Sanat Galerisinde değerli sanatsevelerle buluşacaktır.

1976 Bursa doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünü bitirmiş, Marmara Üniversitesi İstatistik bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Doktora eğitimine Medipol Üniversitesi Yönetim ve Strateji bölümünde devam etmektedir. Halen Medipol Üniversitesi Klinik psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
Davut Bektaş’tan nesih ve sülüs dallarında eğitim almıştır. 2015 yılından bu yana Hattat Tahsin Kurt’tan talik dersleri almaktadır. Sülüs ve Nesih dallarında icazeti bulunan Minga, Kufi-makili yazı çeşidi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırarak, İstanbul Antik Sanat’ın (Mehmet Çebi) düzenlediği 2. Hilye Yarışması’nda kufi-makili yazı nev’inde tasarladığı hilye ile ödül almıştır. Ayrıca Balıkesir Karesi Belediyesinin “Hünerli Eller Yarışması” hat kategorisinde eseri 2.lik ödülüne layık görülmüştür. Kufi tarzında, Latin ve Arap harfleriyle sayısız logo ve tasarımları bulunan hattatımız, çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

Ödüller/Sergiler
1. 2. Uluslarası Hilye Yarışmasında Kufi Hilye dalında ödül / İstanbul Antik Sanat – 2016
2. İstanbul Antik Sanat 2.Hilye Yarışması Karma Hilye Sergisi / İstanbul – 2016
3. Yeditepe Bienali “İlk Nokta, Küfi Hilye Sergisi“ / Süleymaniye Salis Medresesi – 2018
4. Şeyh Hamdullah Yazı Müzesi/ Kufi Makili Hilye /Amasya Belediyesi – 2018
5. Özel Koleksiyonlar Müzayede Sergisi, Sancak Müzayede, İstanbul – 2018
6. Anadolu’nun Sanatları Karma Sergisi, Bağlarbaşı Kültür Merkezi, İstanbul – 2018
7. Balıkesir-Karesi Belediyesi “III. Hünerli Eller Yarışması” Hat Kategorisinde 2.lik Ödülü, Balıkesir-2018
8. Kur’an-ı Kerim ve Hat Müzesi, Kufi Makili Hilye, Bursa Büyükşehir Belediyesi – 2018

Ankara Sanat Galerisi & Müzayedecilik Evi | Ankara Sanat Galerisi & Müzayedecilik Evi | Ankara Sanat Galerisi & Müzayedecilik Evi

3D SANAL MEKAN TURU

ESERLER