Hülya Uşan’ın “Vuslat” isimli Ebru Resim sergisi 16 – 28 Ekim 2018 tarihinde Ankara Sanat Galerisinde değerli sanatsevelerle buluşacaktır.

1977 yılında Ankara’da doğdu.Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği programını tamamladı. Ankara’da özel bir okulda Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak göreve başladı. Aynı zamanda hikaye kitapları resimlendirme çalışmaları yaptı. Çankaya Üniversitesi’nde “İnsan Kaynakları Yönetimi” bölümünde Yüksek lisans eğitimi aldı. 2007 yılında Bahtiyar Hıra’dan ebru dersleri almaya başladı. 2008 ve 2009 yıllarında TOBB Üniversitesi’nde düzenlenen “Değerler Eğitimi Seminerleri” programlarını tamamladı. 2010 – 2011 yıllarında Faber Castel ve Ponart firmalarının seminer programlarını tamamladı. 2013 yılında çalıştığı kurumda AR-GE sorumlusu olarak görev aldı. KOSGEB’in düzenlediği Kadın Girişimcilere Yönelik Sertifika Programını tamamlayıp kültür turizmine yönelik Turizm firması kurdu. Sanatçı dostlarıyla çok sayıda karma sergilere katıldı. Öğrencileriyle birlikte çeşitli AVM’lerde ve sanat galerilerinde sergi açtı. Halen sanatsal çalışmalarını devam ettirmekte olup, halen özel bir okulda öğretmenlik yapmaktadır. Aynı zamanda bir turizm şirketinin yöneticiliği görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir.

Ankara Sanat Galerisi & Müzayedecilik Evi | Ankara Sanat Galerisi & Müzayedecilik Evi | Ankara Sanat Galerisi & Müzayedecilik Evi

3D SANAL MEKAN TURU

ESERLER